Home » Masáže » Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž

HAVAJSKÁ MASÁŽ ZAD, ŠÍJE A PAŽÍ KOMBINOVANÁ LÁVOVÝMI KAMENY (60 MINUT)

Havajská masáž prováděná lávovými kameny za pomoci přírodního kokosového oleje, známá také pod názvy Hawaiian Hot Stone massage nebo jako “Lomi – Lomi” (v překladu znamená předloktí). Je vysoce relaxační masáž, která nejen že odplaví stres a napětí, ale současně s relaxací podporuje i krevní a lymfatický oběh, rozpouští spasmy ve svalových tkáních a zrychluje látkovou výměnu.
Tato masáž je zkrácenou verzí klasické masáže „Lomi-Lomi -  nezkrácená verze je celotělová a trvá obyčejně až 120 minut.

Masáž LOMI-LOMI

Havajská masáž nebo-li  „Lomi lomi“ je označována za perlu mezi masážemi. Původem z Havajských ostrovů jako rituální masáž.
Je specifická tím, že pohyb terapeuta nevychází jen z rukou, ale zapojeno je celé jeho tělo, takže v některých momentech terapeut pracuje celou vahou svého tělo, což přidá na intenzitě a hloubce masáže. Pohyby vychází ze střídání dlouhých rytmických tahů předloktí, loktů a silnějších tlaků kloubů prstů a dlaní.
Lomi Lomi se obvykle zahajuje klidem a tichem mezi praktikujícím terapeutem a klientem, ruce terapeuta jemně spočívají na zádech klienta. Terapeut potom pracuje s klientem velmi intuitivně.
Terapie začíná lávovými kameny nahřátými na teplotu 45°- 60°C, které během 15ti minutového působení a lehké masáži krásně prohřejí ztuhlé svaly a klouby a dovolí pak při následné masáži proniknout hlouběji do tkání. Aby klientovi nebyla zima, to zajistí nahřáté rašelinové polštářky a dále teplo kamenů, které zůstanou po celou dobu klientovi v rukou, na nohou, případně na bedrech.
Masáž je vysoce relaxační a zaměřuje se tedy na fyzickou i duševní pohodu masírovaného. Přirozenou součástí Havajské masáže "Lomi Lomi" je použití aromaterapie a přírodního kokosového oleje. Relaxaci umocní i použití relaxační hudby. Na konci terapie jsou nahřáté kameny na 10 minut položeny na tělo masírovaného.
Havajská masáž Lomi lomi není tedy jen fyzickou zkušeností, ale dotýká se také emocionální, mentální a spirituální sféry.  
Protože masér pracuje intuitivně, tak masáž může být pomalá a velmi relaxační, nebo trochu rychlejší, a pak má povzbuzující a oživující účinek.
Po masáži se nedoporučuje jakákoli fyzická nebo psychická zátěž. Ideální je naplánovat si masáž na večerní hodinu. Doporučuji pít čistou neperlivou vodu.

Účinky:

  • odstraňuje svalovou bolest
  • uvolňuje stažené svaly
  • uvolňuje klouby
  • odstraňuje vnitřní  napětí, nastolí pocity klidu a pohody
  • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, a jako jiné masáže pomáhá detoxikaci organismu

Díky teplu – tedy elementu ohně, budete po masáži pociťovat žízeň, doplňte tekutiny – pokud možno čistou vodu. Naplánujte si proto poklidný průběh zbytku dne, bez fyzické a pokud možno i psychické zátěže.

Kontraindikace:

Lidé s vysokým tlakem by měli být opatrnější a raději zvolit jiný druh masáže. Masáž s elementem ohně budou pravděpodobně intuitivně vyhledávat lidé se špatným krevním oběhem, s nízkým tlakem, kterým prospěje.

 


Aktuality

24. 9. 2018
Nová adresa provozovny
11. 12. 2015
Dárkové poukazy
31. 8. 2015
Srdíčkový den
21. 6. 2015
Hubnutí do plavek
30. 5. 2015
Světový den bez tabáku

archív

Kontakt

Biorezonance-Masáže
Kulturní Dům Ládví
Burešova 1661/2
Praha 8 - Kobylisy
777 904 324
603 886 323